SZKOLENIA

Przez ponad 20 lat podróżowania, podczas wielu ekspedycji zdobyłem bardzo szerokie doświadczenie którym chętnie się dzielę. Różne ekipy i wyprawy korzystają z mojego doradztwa w zakresie doboru trasy, sprzętu, diety i sposobu przygotowań. Wiele z pozoru nieistotnych drobiazgów może sprawić że wyjazd który miał być przygodą życia zamieni się w koszmar. Szkolenie może obejmować przygotowanie konkretnej grupy osób do jakiegoś wyjazdu, albo do poradzenia sobie w konkretnym środowisku. Co szczególnie ważne, szkolenia organizuję w terenie, ponieważ uważam że najważniejsza jest praktyka a nie teoria.

Pierwszym typem szkoleń są zajęcia praktyczne w konkretnym terenie czy typie klimatu. Bez względu na to czy to planujecie wyjazd w góry, czy na bagna, spływ pontonami czy wyprawę w góry lodowcowe, da się przeprowadzić szkolenie które poprawi bezpieczeństwo uczestników i zwiększy szanse na sukces.

Drugim typem szkoleń są szkolenia z używania i naprawy sprzętu. Nie wystarczy kupić, żeby bezpiecznie używać. Trzeba się jeszcze nauczyć korzystać, poznać limity i ograniczenia sprzętu, oraz wiedzieć jak go naprawić. Narty backcounty na wyprawy polarne, narty skiturowe w góry, ciągnięcie sanek na wyprawach polarnych, chodzenie z kijami trekkingowymi, właściwe noszenie i regulacja plecaka, rozkładanie i zwijanie namiotów podczas wiatru, korzystanie z palników benzynowych czy środków nawigacji i łączności, to wszystko są umiejętności które należy posiąść.
Elementem który uzupełnia szkolenia, są tematyczne warsztaty zarówno w zakresie bezpieczeństwa, procedur, pierwszej pomocy, medycyny.

Zainteresowani współpracą?

Poproszę o kontakt mejlowy dotyczący Waszych potrzeb i oczekiwań.